W ofercie rolet zewnętrznych mamyć propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero budowanego.
Ochrona przed wahaniami temperatur
Niejednokrotnie już wykazywano, że wyposażenie okien w rolety może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia bezwładności termicznej pomieszczenia. W zimie warstwa powietrza pozostająca między szybą a pancerzem opuszczonej rolety (tzw. poduszka powietrzna) działa jak izolator i zapewnia wymiernie lepszą ochronę przed stratami ciepła. To wpływa znacząco na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem - oszczędności mogą sięgać nawet 40%. Latem, opuszczanie rolet na oknach, w pomieszczeniach o wysokiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się tych pomieszczeń. To w efekcie rozwiązuje kwestię ich chłodzenia do komfortowego poziomu temperatur, co również przekłada się na realne oszczędności.
Izolacja akustyczna
W przypadku budynków zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak dworce, ulice przelotowe, lotniska itd. ochrona przed hałasem nabiera coraz większego znaczenia. Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna po opuszczeniu może obniżyć poziom docierających do wnętrza dźwięków nawet o kilkanaście decybeli.
Ochrona prywatności
Rolety zewnętrzne pozwalają skutecznie zabezpieczyć się przed niepożądanymi spojrzeniami osób postronnych. To rozwiązanie gwarantujące wyraźne wyodrębnienie strefy prywatności i odcięcie się od świata zewnętrznego.
Kompatybilność
Założenie ważne dla programu systemów profili obowiązuje także przy systemie rolet zewnętrznych. Mogą być one montowane na wszystkie profile okienne.
Szerokie możliwości adaptacji
Różnorodność form i materiałów użytych do produkcji rolet daje nieograniczone możliwości zastosowania (budynki jednorodzinne, apartamentowce, obiekty handlowe, obiekty przemysłowe). Bogata kolorystyka rolet aluminiowych (paleta kolorów RAL) oraz stale wzbogacana lista dostępnych oklein dla rolet PVC powodują, że rolety zewnętrzne niezależnie od funkcji użytkowych, często są także ważnym elementem dekoracyjnym nowoczesnych budynków.
ROLETY NAKŁADANE
Rolety nakładane to rodzaj rolet przeznaczonych zarówno dla budynków nowobudowanych oraz tych remontowanych, w których planowana jest wymiana okien.
Rolety nakładane oparte są na bazie skrzyni roletowej wykonanej z PVC, nakładanej na ramę okna i jako zestaw, montowanej we wnęce okiennej. Dostęp serwisowy do wnętrza skrzynki zapewnia ruchoma klapa rewizyjna (od czoła lub od dołu), usytuowana zawsze od wewnątrz pomieszczenia. Po zamontowaniu we wnęce okiennej przednia (zewnętrzna) ściana skrzynki rolety zostaje zwykle ocieplona warstwą izolacyjną oraz otynkowana zgodnie ze standardem wykończenia elewacji. Ścianka skrzynki widoczna od wewnątrz pomieszczenia jest izolowana wkładem termicznym znajdującym się w jej środku na całej szerokości skrzynki. Pancerz rolety jest widoczny od zewnątrz zawsze częścią wypukłą, z charakterystycznymi rowkami biegnącymi na całej szerokości.
Wszystkie odmiany rolet nakładanych posiadają standardowy profil montażowy wykonany z PVC oraz, w przypadku rolet szerokich, profil stalowy zapewniający solidne połączenie rolety z każdą ramą systemów okiennych. W rolecie zastosować możemy także zintegrowaną moskitierę.
ROLETY ADAPTACYJNE (ZEWNĘTRZNE)
Typ rolet przeznaczony głównie do budynków, w których okna zostały już zamontowane lub gdzie zastosowanie innych systemów roletowych jest z określonych względów niemożliwe. Rolety adaptacyjne oparte są na bazie skrzynki roletowej wykonanej z aluminium, zakładanej na aluminiowe prowadnice, przymocowane najczęściej do muru lub do ramy okiennej. Dostęp serwisowy do wnętrza skrzynki zapewnia ruchoma klapa rewizyjna, usytuowana zawsze na zewnątrz pomieszczenia. Skrzynka rolety nie jest izolowana wkładem termicznym i jest niewidoczna od wewnątrz pomieszczenia.
Pancerz rolety jest widoczny od zewnątrz częścią wklęsłą odwrotnie jak w roletach nakładanych (wyjątek stanowi odmiana RAS z wersją montażu odwróconego do wnęki).
Rolety występują zarówno w wersji bez jak i z moskitierą (w wersji z moskitierą należy pamiętać, że zajmuje ona znaczną część skrzynki, zmniejszając efektywną wysokość kurtyny pancerza).
Roleta adaptacyjna typu RAK/E - System rolet adaptacyjnych z rewizją płaską u dołu skrzynki przeznaczony do zabudowy.
Rolety Adaptacyjne Komfort Eko (RAK/E) to wariant rolet adaptacyjnych wyposażony w klapę rewizyjną prostą, otwierana od zewnątrz od dołu skrzynki oraz listwę podtynkową zewnętrzną, dająca możliwość zatynkowania skrzynki z zewnątrz od czoła, dzięki czemu skrzynka staje się niewidoczna. Wariant RAK/E występuje w czterech wysokościach 137 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm, z czego skrzynki o wysokościach 165 mm, 180 mm i 205 mm dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną.
Roleta adaptacyjna typu RAS - Najpopularniejszy system rolet adaptacyjnych z blachy giętej z rewizją pod kątem 45 stopni
Rolety Adaptacyjne Standard (RAS) to najpopularniejszy wariant rolet adaptacyjnych wyposażony w klapę rewizyjną gięta pod kątem 45º, otwieraną od zewnątrz, od czoła skrzynki.
Z tego względu nie można jej zatynkować - skrzynka po zamontowaniu jest od zewnątrz całkowicie widoczna. Ten wariant umożliwia wykonanie rolet o największych gabarytach. Wariant RAS występuje w sześciu wysokościach 125 mm, 137 mm, 150 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm, z czego skrzynki o wysokościach 150 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną. Wyjście napędu rolety możliwe jest w trzech miejscach (A, B i C), w zależności od przyjętego typu montażu. Wysokość rolety H jest równa głębokości rolety B.
Roleta adaptacyjna typu RAR/R - System rolet adaptacyjnych z blachy giętej o zaokrąglonej rewizji.
Rolety Adaptacyjne Round-Line (RAR) to wariant rolet adaptacyjnych wyposażony w klapę rewizyjną zaokrągloną otwieraną od zewnątrz, od czoła skrzynki oraz zaokrąglone nakładki na prowadnice. Ze względu na dekoracyjne zaokrąglenie klapy rewizyjnej nie jest możliwe jej zatynkowanie - skrzynka od zewnątrz jest całkowicie widoczna. Wariant RAR występuje w czterech wysokościach 137 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm, z czego skrzynki o wysokościach 165 mm, 180 mm i 205 mm dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną. Wyjście napędu rolety możliwe jest w dwóch miejscach (A i B), w zależności od przyjętego typu montażu. Wysokość rolety H jest równa głębokości rolety B.
RODZAJE NAPĘDÓW
Aby zapewnić jak najlepszy komfort użytkowania naszych rolet oraz ich bezproblemową obsługę, w systemach rolet istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju napędów, zarówno manualnych, jak i elektrycznych.
W ofercie znajdują się następujące rozwiązania:
Napędy ręczne:
- zwijacz paska lub linki (nadtynkowy, podtynkowy, półwpuszczany)
- zwijacz paska lub linki z przekładnią korbową
- przekładnia korbowa z drążkiem korby (stałym, rozłącznym, odsadzonym)
Napędy sprężynowe
Napędy elektryczne
- Napędy elektryczne podstawowe sterowane przewodowo
- Napędy elektryczne z wbudowanym odbiornikiem radiowym sterowane za pomocą nadajnika radiowego w formie:
- przełącznika naściennego klawiszowego
- pilota jednokanałowego
- pilota pięciokanałowego
- przełącznika naściennego z zegarem ( centrala sterująca )
- Napędy elektryczne przeciążeniowe wykrywające przeszkody i oblodzenie
- Napędy elektryczne z awaryjnym otwieraniem ręcznym w przypadku braku prądu
Stosujemy napędy renomowanych producentów automatyki do rolet: Selve, Geiger, Simu oraz Somfy.